Historické plachetnice na Kristýně 2013

Kristýna je již tradičním místem zahájení sezóny RC modelů historických plachetnic – tedy modelů stavěných podle originálních plánů a fotografií skutečných lodí.  Toto setkání je vlastně první možností provětrání plachet modelů po dlouhé zimní přestávce, možností pochlubit se čerstvě dopracovanými detaily na modelu, či přímo modelem novým. Právě proto je Kristýna mezi modeláři tak oblíbená a proto také přitahuje modeláře ze všech koutů republiky.
Další, co láká na Kristýnu, je možnost poměření se se zahraniční konkurencí. Ta bývá kvalitní a k účasti na Kristýně soutěžící mnohdy urazí i přes tisíc kilometrů.

Tradičně velká účast je z Ruska. Navíc letos naši soutěž rusové mohou považovat i za dobrý trénink před Mistrovstvím světa organizace lodních modelářů Naviga, sdružující modelářské svazy jednotlivých zemí. Mistrovství světa, které tato země bude hostit v srpnu, se koná jednou za dva roky.
Stejně tradiční je i účast ze Slovenska, ale jak vždy konstatujeme, slováci jsou u nás stejně doma, jako my při výjezdu do této země. Těší nás účast z Polska, která je letos opět přislíbena -  snad se již prolomila několikaletá neúčast polských modelářů na našich soutěžích. Jediné, co nás, pořadatele mrzí, je loňská absence kvalitních německých modelářů, kteří byli vždy oživením soutěží. Snad se to letos opět podaří.

A nyní k vlastní soutěži. Ta proběhne ve třech dnech, od pátku 3. května do neděle 5. května. První dva dny budou patřit hodinovým regatám – rozjížďkám jednotlivých tříd, jejich výsledky pak určí vítěze dvou vypsaných soutěží Zlatá plachta a Pohár Trojzemí. Současně také v pátečním dopoledni budou všechny modely bodově ohodnoceny pětičlennými komisemi rozhodčích, protože i kvalita provedení modelu, modelářem připravené a dodané podklady a také shoda modelu s předlohou ve formě bodů vstupuje do vzorce, kterým je hendikepovým způsobem přepočítáván výsledný čas každého modelu v regatách.

V sobotu večer tedy bude rozhodnuto ve zmíněných soutěžích a v nedělním dopoledni se soutěžící mohou zcela soustředit na závěrečnou velkou regatu Modrá stuha. Ta se již jede pro všechny kategorie současně a tak startovní pole modelů bývá velké. Navíc se jedná o tzv. putovní regatu, kdy soutěžící svůj model ovládají za chůze po břehu. Jeden otočný bod, bóje ve formě typického majáku, je totiž velmi vzdálen od prostoru startu. Tato regata je velmi oblíbena a je to tradiční závěr celého setkání, po kterém následuje jen předávání diplomů, pohárů a medailí.

Přijďte se zase podívat na krásné modely majestátně plující na vodní hladině. Srdečně zvou pořadatelé – Jablonecký klub lodních modelářů ADMIRAL a minisail.cz.
Jiří Kreisel


6. EVROPSKÝ POHÁR NAVIGA F-NSS ... ve zkratce

V rekreačním areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou pořádá Jablonecký KLoM Admiral a minisail.cz tradiční Evropský pohár RC plovoucích maket historických plachetnic. Dvě soutěže, Zlatá plachta a Pohár Trojzemí, určí vítěze 6. Evropského poháru historických plachetnic v jednotlivých kategoriích.
Časový plán soutěží:
2.5.     příjezd účastníků, registrace, trénink…
3.5.     9:00    zahájení a statické hodnocení modelů
3.5.     12:00 až 18:00 soutěžní jízdy Zlaté plachty
4.5.     10:00 až 18:00 soutěžní jízdy Poháru Trojzemí
5.5.     10:00 až 12:00 regata Modrá stuha; 13:00 vyhodnocení a závěr
Srdečně zvou pořadatelé z klubu modelářů ADMIRAL a minisail.cz.

Více informací  www.minisail.cz   info@minisail.cz

 

 

                   
propozice                        přihláška

 

 

PLAKÁT AKCE

 

 

25.03.2013 20:49 vložil Jirka | 4769 přečtení | Aktuality | Vytisknout

Login

Partneři a sponzoři

Nov� str�nka 1

Nejbližsí akce

Žádné akce

Počítadlo

Počet návštěv: 1145748
Počet registrovaných: 18397

Náhodný obrázek z galerií