Kotva a Stuha 2011

Na soutěže se přihlásilo 70 modelů. Obavy jsme měli z letošního počasí. Nakonec to podle předpovědí vypadalo docela slibně, hlásili vyčasení a na víkend dokonce léto! Jenomže páteční přípravu a stavbu tratí a technického zázemí tentokrát provázela nepřízeň počasí se třemi průtržemi mračen. Vody z vrchu bylo až moc. Je přece jenom vidět jak se projevilo páteční bouřlivé počasí. Soutěží se účastnilo 58 modelů ve svých kategoriích.

Sobotní soutěž proběhla již za pěkného, slunečného počasí do 22ºC, mírný vítr 2 - 5m/s. Noční soutěž měla ideální podmínky . Neděle - slunečno, mírný vítr 1 - 4m/s, teplota 25ºC. Skvělé zjištění – na soutěži v Jablonci po letech nepršelo ani nepadal sníh!!  Nedělní soutěž NSS se po dohodě jela jen jako propagační regata na skácené trati, protože vítr byl jen na části trati u hráze.

Postaveny byly tři tratě, pro F2a4,  pro EX-500 a pro NSS regatu. V maketách se blýsknul Vláďa Šrámek z Havlíčkovy Borový pěkně zpracovanou maketou služebního člunu z H.M.S. Renown s kvalitně vypracovaným parním strojem, Pepa Darvaš ve stejné kategorii DS přijel s novým modelem francouzského remorkéru Le Chalas, škoda, že nebyl úplně dokončen. „Plachtaři“ přišli se zajímavým zjištěním:  „……víš, že ta trať do U je docela zajímavá! Když se lodě musí spolu míjet v protisměru a mezi ostrůvkem a břehem není moc místa!….“ 

Pro účastníky bylo připraveno zázemí, město před soutěžemi nechalo posekat trávníky, zajistili jsme, jako každoročně, buňku WC , malou cisternu s pitnou vodou a elektrický proud. Rozhodovali jsme se jak s občerstvením, dříve jsme na ohni grilovali a narazili soudky pivča, ale nakonec vzhledem k nepříznivému počasí jsme zvolili využít pojízdného občerstvení a každý účastník dostal stravenku na kterou si mohl vybrat z pamlsků co nám majitel připravil.  Každý účastník získal „pamětní“ medaili letošních ročníků. Doufám, že to vše přispělo ke spokojenosti všech účastníků, kteří odjížděli se sluníčkem a doufám i vlastním uspokojení, i když se třeba jízdy někomu zrovna nepovedly.

Zdeněk Tomášek

 

 

Budeme se těšit na setkání při 45. ročníku Jablonecké kotvy a 41. ročníku Modré stuhy 2012 !

 

 

                   
článek v novinách               výsledky

 

25.08.2011 15:21 vložil Jirka | 5243 přečtení | Aktuality | Vytisknout

Login

Partneři a sponzoři

Nov� str�nka 1

Nejbližsí akce

Žádné akce

Počítadlo

Počet návštěv: 1164958
Počet registrovaných: 19474

Náhodný obrázek z galerií