Stěhování klubu


To, o čem se dlouho mluvilo, přemýšlelo a hlavně co se dlouho oddalovalo, to se počátkem roku 2013 stalo nutností a posléze skutečností. Podnájem ve starém, rozpadajícím se domě byl pro klub stále nevýhodnější, s majitelem objektu vázla komunikace a vnitřní vybavení, zejména topení, dosluhovalo.


Proto Zdeněk Tomášek a každý kdo mohl, napnul síly k hledání nových prostor, kam by se klub mohl nastěhovat. Jistě si dovedete představit, jak takový klub všichni přijímají s otevřenou náručí … No, přijali by, ale nájemné by stálo za to! To by však nebyla cesta pro klub s omezeným rozpočtem, a navíc v době, kdy jsou jakékoli podpůrné dotace omezovány na minimum. Naštěstí se takové místo s rozumným nájmem našlo a klub tak, doufejme, získal stabilní střechu nad hlavou. Nová adresa klubu je Podhorská 54, a je ve velké budově Bižuterního učiliště. Přístup je hlavními dveřmi, po schodech a doprava nebo se zeptejte na „vrátnici“.


Poté se stačilo „jen“ přestěhovat. Asi si dovedete představit to, co se za tím slovem schovává … Jen velkých aut a dodávek jelo celkem 8 jízd ve třech víkendech. Naštěstí členů klubu a sympatizantů – rodičů se našlo dost a tak v oněch třech víkendech bylo ochotných rukou dost.  Hlavní tíha stěhování však dolehla na Zdeňka a Zdeňka, kteří to, co se navozilo, vždy roztřídili a urovnali tak, že i do zcela plné místnosti bylo možno zase něco dalšího dovézt a nacpat při příští stěhovací akci.


Mladý Zdeněk měl ještě jednu nezanedbatelnou roli a to přibrzdit Zdeňka staršího při třídění a balení věcí na stěhování. Došlo to až tak daleko, že náčelníkovi nebyly vydány klíče od půdy (na okamžik se ztratily), když chtěl zkontrolovat, co se ještě odveze. Inu 40 let historie, to už je nějakých věcí… Nakonec tedy vše dobře dopadlo, klub je přestěhován a rozbíhají se opět modelářské kroužky pro děti. Navíc blízkost DDM Vikýř je pozitivní a jistě dojde ještě k užší spolupráci.

Jirka

No a 23.2.2013 proběhla v nové klubovně kolaudace, ze které připojuji pár fotek. Popřejme klubu hodně štěstía vitality v nových prostorách, které se, myslím, musí každému líbit.

 


 

 

 

 

21.02.2013 14:55 vložil Jirka | 4212 přečtení | Aktuality | Vytisknout

Login

Partneři a sponzoři

Nov� str�nka 1

Nejbližsí akce

Žádné akce

Počítadlo

Počet návštěv: 1164957
Počet registrovaných: 19474

Náhodný obrázek z galerií