Vydařený závěr sportovní sezóny 2011

Tři členové klubu – žáci Adam Barbora, Martin Solfronk a Pavel Václavů uzavřeli úspěšně letošní sportovní sezónu svým vystoupením na Mistrovství ČR lodních modelářů-žáků, které letos pořádal Svaz modelářů ČR v jihočeských Netolicích, v pěkném prostředí kempu Podroužek. Pavel získal titul  žákovského Mistra ČR , Martin jako vícemistr byl druhý a Adam skončil na šestém místě v kategorii radiem řízených maket skutečných lodí. Pro Pavla i Martina to je i příjemné rozloučení se žákovskou kategorií, kde je věkový limit 15 let. Oba si také za svoje výkony v loňské sezóně vybojovali zařazení do státní reprezentace v juniorských kategoriích (limit 18 let) a účastnili se letošního Mistrovství světa v Maďarsku. I když se na nich podepsala nezkušenost, skončili uprostřed startovního pole a hlavně získali potřebné zkušenosti do dalších juniorských závodů.

 


 

I v seniorských kategoriích jsme byli úspěšní, v kategorii radiem řízených maket lodí poháněných funkčním parním strojem získal titul Mistra ČR Jiří Špinar, a v kategorii radiem řízených maket skutečných historických plachetnic získal titul Mistr ČR Vratislav Emler. Výrazných úspěchů dosahuje Ladislav Jareš v Evropském poháru  kategorie rychlostních radiem řízených plachetnic, jehož závody se jezdí v Rakousku, Itálii, Švýcarsku a Německu.

Klub v květnu 2011 pořádal Krajský přebor v žákovských kategoriích, tradiční soutěže v srpnu  44. Jabloneckou kotvu a 40. Modrou stuhu RC maket soutěž na Novoveském koupališti. Organizujeme soutěže i mimo město, hlavně které jsou vícedenní  a to z důvodů, že u vodních ploch v Jablonci není možnost ubytování. V rekreačním areálu Kristýna ve Hrádku n.N. to byly mezinárodní soutěže historických plovoucích plachetnic 4.Evropský pohár s patronací Libereckého kraje a soutěže na Velkém Dářku. Všechny akce jsou organizačně i technicky pečlivě připravovány, jsou prezentovány ve sdělovacích prostředcích, televizi RTM,  Genus a Nova, místním i odborném tisku a mají bohatou účast modelářů i návštěvníků.

 

 

 

Pro získávání nových členů se zúčastňujeme různých náborových akcí, Dětský den v Jesenném, svoji práci nejmladší předvedou i na Výstavě a veletrhu  vzdělávání a volnočasových aktivit „Euroregion AMOS 2011“ na Jabloneckém výstavišti Eurocentrum ve čtvrtek 6.a pátek 7.října 2011 . Naši činnost každoročně úspěšně prezentujeme i na mezinárodním  modelářském veletrhu Model Hobby v PVA Praha-Letňany, který proběhne 29.září až neděle 2.října 2011, kde budeme prezentovat na třicet modelů našich modelářů.

Od září 2006 úzce spolupracujeme s DDaM Vikýř v Jablonci n.N., kde  zajišťujeme odborné vedení kroužku lodních modelářů a od září 2007 jsme rozšířili naší instruktorskou pomoc na kroužek plastikových a leteckých modelářů.

Hlavní náplní klubu je stavba modelů, při které se mladý modelář naučí různým řemeslům a základům odborných činností, naučí se číst, případně konstruovat plány , ale naučí se i trpělivosti a sebeovládání, žít v kolektivu a řešit vzniklé problémy. Mladí modeláři se schází 4x týdně od 15 do 19 hodin na pracovních schůzkách v prostorech klubu Rychnovská 180, Kokonín.  Nábor nových členů je vždy ve středu mezi 15 a 17 hodinou.

Přijďte mezi nás.

Ing.Zdeněk Tomášek-předseda Klubu ADMIRAL Jablonec n.N.

23.9.2011

 

03.10.2011 15:17 vložil Jirka | 5275 přečtení | Aktuality | Vytisknout

Login

Partneři a sponzoři

Nov� str�nka 1

Nejbližsí akce

Žádné akce

Počítadlo

Počet návštěv: 1164946
Počet registrovaných: 19472

Náhodný obrázek z galerií