Nahlédnutí do maďarského mistrovství maket sekce NS

Aktuálně » Nahlédnutí do maďarského mistrovství maket sekce NS

Na zajímavou výpravu, do země, kde se mluví řečí, která se podobá (prý) finštině se vydalo pět statečných z našeho klubu a to díky Standovi Jakešovi, který o několik týdnů dříve domluvil účast na závěrečné soutěži maďarského seriálu NS. Standa o cestě i o tom co jí předcházelo, sepsal hezkou „cestovní zprávu“ doplnil fotky a výsledky a nabídl ji ke zveřejnění, což rád činím.

Výprava to byla povedená, jak píše Standa: Pokud to shrneme, naše výprava byla vcelku úspěšná, v kategoriích, v kterých jsme nastoupili, jsme nevyhráli jen noční jízdy, kdy jsme obsadili až druhé, třetí a další místa. Výrazná dominance byla v F4-B, všichni čtyři jsme byli do pátého místa, domácímu Ferencovi Hüvösovi, vícenásobnému mistru Evropy, jsme nechali druhé místo. Poznali jsme trochu jiný způsob pořádání závodů a zjistili, že i když si jazykově nerozumíme, ze všech maďarských účastníků cca 6 umělo alespoň částečně anglicky, vždy jsme se nějak domluvili.

Podrobně si vše přečtěte ve Standově článku. A samozřejmě nemohou chybět výsledky v onom jazyce (jména vítězů a názvy kategorií naštěstí zůstaly).

 

Pár fotek, které zachycují radostné okamžiky na stupních vítězů, vkládám na stránky.
Pokud chcete vidět více fotek, navštivte internetové galerie:
Fotogalerie - Gyomaendröd 26. - 27. 8. 2023 Foto: Stanislav Jakeš © 2023
Fotogalerie - Gyomaendröd 26. - 27. 8. 2023 Foto: Károly Fejér © 2023
Fotogalerie - Tát 5. 8. 2023  Foto: Stanislav Jakeš © 2023

Zpět na výpis


vloženo: 02.09.2023
Jirka