Zdeněk Tomášek oslavil své 80 narozeniny

Aktuálně » Zdeněk Tomášek oslavil své 80 narozeniny

Zdeněk Tomášek oslavil v tomto týdnu své 80 narozeniny. Ano, takhle jednoduše to lze napsat… ale když se zamyslím, napadá mne mnoho, co by se mohlo k této větičce připojit. Asi každý, kdo má možnost se se Zdeňkem potkávat, by měl své, co by přidal. A byla by to jistě široká paleta přání a díků. A myslím, že to tak i probíhalo v úterý 20. února.

Proč si to myslím? Zavolal jsem ten den ráno Zdenkovi, jestli je v dílně a zda se můžu stavit. Zrovna v dílně nebyl (trochu anomálie), ale hned mi nabídl, že se můžu stavit po jedné, že si jen něco zařídí a bude tam. Když jsem tam, chvíli po jedné, přijel, první otázka byla: „Dáš si kafe?“ … a hned následovala druhá: „Co potřebuješ?“. Myslím, že to Zdeňka přesně vystihuje. Má na každého čas a nabízí pomoc, radu, řešení. Je fajn, mít takového kamaráda a ještě navíc modeláře. Byl trochu překvapen mým přáním k narozeninám a hodinu jsme si pak krásně popovídali. Během toho proběhlo několik telefonátů s gratulacemi. 

Už roky si Zdenka dobírám dotazem: „A kdy už začneš stavět tu svou PLACHETNICI?“ Zdeněk se vždy usměje a odpoví, že na to nějak nemá čas. A takový je Zdeněk, myslím, už mnoho a mnoho let. A věřím, že takový bude i dále.

Zdeňku, náčelníku, ještě jednou za všechny z klubu: Přejeme pevné zdraví, hodně štěstí do dalších let a děkujeme!

Jirka Kreisel

Zpět na výpis


vloženo: 22.02.2024
Jirka