Na soutěži NAVIGA "C" v Polsku

Aktuálně » Na soutěži NAVIGA "C" v Polsku

 

Ve dnech 13. a 14. dubna 2024 proběhlo na tradičním místě v dolnoslezské Oleśnici mistrovství Polska modelů lodí sekce NAVIGA „C“. Tato soutěž proběhla jako otevřená. Celý název setkání v domácím jazyce zněl: MISTRZOSTWA POLSKI MODELI REDUKCYJNYCH STATKÓW I OKRĘTÓW NAVIGA KLAS C - OLEŚNICA 2024. Zúčastnili se jí tedy zástupci našeho svazu a také Olexander Dron z Ukrajiny.  Byli jsme u toho také my. 

KLoM ADMIRAL byl zastoupen v obou skupinách rozhodčích, které hodnotili shromážděné modely (Zdeněk a Martin Tomáškovi). Práce měly obě komise na jedno odpoledne vyhrazené bodování opravdu dost. Celkem se totiž soutěže zúčastnilo 94 modelů z Polska, České republiky a Ukrajiny. 

Do Oleśnice se celkem vypravilo pět jabloneckých seniorů se šesti modely. Čtyři ve třídě C2, jeden ve třídě C6 a jeden v kategorii C7. Šimon Vavřač s modelem polské lodi „Nurek“ získal stříbrnou medaili. Juniorské modely Marka Lukáška, Karla Breuera a Tomáše Laurina byly oceněny bronzovými medailemi. Ve velké konkurenci modelů C6 se neztratil se svým novým modelem „SMS König“ mezi seniory zcela osamocený junior Karel Breuer. Je nutno říci, že také v tomto roce byli, bohužel, členové KLoM ADMIRAL jediní juniorští účastníci celého mistrovství. Z Polska nebyl v této věkové kategorii žádný závodník. Z našich dospělých závodníků Ondřej Mráz získal v kategorii C3 zlatou medaili za svůj model Roter Löwe. David Heinl přidal v kategorii C6 stříbrnou za japonskou bitevní loď Yamato. Dvě bronzové získali v kategorii C7 při své polské premiéře Tomáš Herder a Jan Horák za své modely Kogy z Elblagu a M/Y Spray. V této kategorii získal bronzovou medaili i junior Štěpán Tomášek ta model polského dělového člunu S3. Konečně v kategorii C8 získal Josef Stránský dvě zlaté medaile (Souvereign of the Seas a San Felipe). Lukáš Stránský pak medaili stříbrnou za La Superbe. Konečně svou první seniorskou stříbrnou medaili za ještě juniorský model Zwarte See si odvezl Matěj Véle. Žádný z našich modelů tak nezůstal bez medaile a významným způsobem jsme se jako klub podíleli na reprezentaci České republiky na letošním mistrovství Polska.

Slezská Olešnice je pěkné město, ve kterém závěr druhé světové války přežila zajímavá část starého města. Kromě toho má i řadu zajímavostí. Jednou z nich je i místní letecké muzeum, kam jsme byli pozváni. Muzeum svou kvalitou našemu nejmladšímu seniorskému závodníkovi téměř vzalo dech. Nicméně, vše dopadlo dobře a ani vystřelovací sedačky pilotů různých druhů vojenských letadel minulosti již nebyly aktivní. Kromě zážitků, spojených s výstavou modelů, bodovým hodnocením i vyhlášením výsledků zůstane i tato soutěž spojena s dalšími situacemi a prožitky. Rádi se do Olešnice zase za rok vypravíme. 

Martin Tomášek  

Kompletní informace jsou na Svazových stránkách
Další fotky jsou v této galerii (PL)

Zpět na výpis


vloženo: 25.04.2024
Jirka