Klubový výlet do Děčína

Aktuálně » Klubový výlet do Děčína

Aneb výlet do Děčína pro Admirály, rodiče, prarodiče a přátele klubu.

Prvního června proběhl dlouho plánovaný výlet klubu Admiral do Děčína. Předpověď počasí sice nepřála, ale vyjeli jsme s vervou.

Začali jsme v muzeu, kde nás ředitel Ing. Vlastimil Pažourek seznámil s historií Děčína a hlavně plavbou po Labi, dále v poutavé přednášce povyprávěl o cestách Čechů a dalších národů do Ameriky. Představil mnoho shromážděného materiálu a plánů lodí. V souvislosti s tímto požádal klub Admiral o spolupráci při výrobě modelů lodí na výstavu o vystěhovalectví. Většinou se jedná o neznámé a nikdy nestavěné lodě, což je určitě výzva. 
Největší zájem dětí v muzeu byl o plavbu po Labi na trenažéru říčního remorkéru. 
Po cca 2 hodinách nás odvezl autobus do Hřenska, kde byl volný program. Kupodivu se počasí umoudřilo a vysvitlo sluníčko. Někteří se vydali turistickým vláčkem částí Národního parku České Švýcarsko s pohledem na před dvěma roky požárem zasažené a nyní již zelenající se plochy parku. Přes mokrá okna bylo vidět i Pravčickou bránu. Procházkou po Hřensku bylo možné se dostat k bývalé plynárně tzv. Hobitímu domu.
 

 

Po 14 hodině jsme se nalodili na motorovou loď a během 80 minutové plavby do Děčína jsme zažili i náhlou změnu počasí, kdy slunečné počasí vystřídal jemný déšť a následně vytrvalý silný déšť s bouřkou. Na lodi jsme si pohráli i s chuťovými pohárky. Někdo si dal oběd, jiný kávu, pohár a většina se osvěžila nápoji. Kdo mohl, loď si prošel a prohlédl si detaily, někteří stateční z dětské části výpravy se podívali i do kormidelny kapitána. Z lodi jsme si alespoň z dálky prohlédli v Loubí zakotvený historický remorkér Beskydy. Liják zkomplikoval další plánovanou procházku s přednáškou Ing. Pažourka po děčínském nábřeží Labe spojenou s historií plavby, nakonec byla zrušena.  My "otrlí" se prošli po nádvoří Děčínského zámku, jeho zahradách a okolí. Vzhledem k nepřízni počasí byl výlet ukončen o hodinu dříve a všichni provlhlí se s úlevou přesunuli do vyhřátého autobusu a hurá směr Jablonec.

 

 

I přes nepřízeň počasí byla nálada skvělá, zážitky uloženy na "server" a Zdeňkovi Tomáškovi děkujeme, že celou akci zorganizoval a těšíme se na další.

Za klub Admirál
Ondřej Mráz
 

Zpět na výpis


vloženo: 07.06.2024
Jirka