Jinolice 2020

Aktuálně » Jinolice 2020

Během letního koronavirového uvolnění, jsme mohli nabýt dojmu, že se život vrátil do normálních kolejí. Proto nás asi nikoho nenapadlo, že by na dvojsoutěži v Jinolicích, ze které měl být vyhodnocen 27. Seriál MiČR, mělo být něco jinak než obvykle. S počátkem září však začala „čísla růst“ a každý týden jsme byli seznamováni s novými opatřeními. Pro pořadatele to nebyla jednoduchá situace a byl to boj o čas. Nakonec se naštěstí ukázalo, že termín byl načasován ani ne za pět minut dvanáct, ale spíše za minutu dvanáct. Díky skvělému slunečnému počasí se většina programu mohla odehrát venku, tedy bez roušek. I dovolené počty při venkovních akcí nebyly překročeny (a to i s diváky). Pro jistotu jen každý účastník vyplnil dotazník a zanechal kontakty – kdyby se něco následně dělo. 

I tak byla účast napříč všemi kategoriemi trochu slabší. Snad to ani nebylo způsobeno rozhodnutím předsednictva KLoM k reprezentaci pro rok 2021 (kdy vzhledem k omezení letošních soutěží seriálů MiČR KLoM pro rok 2021 může vedoucí sekce až 50 % reprezentačního týmu v jednotlivých třídách nominovat na základě výsledků v sezóně 2019 a to i při neúčasti v soutěžích sezóny 2020).  Možná se spíše projevily karantény či nemoci. I toto potrápilo pořadatele, kdy bylo nutno improvizovat v rozdělení rozhodčích.

Od rána byl v kempu čilý ruch, plata pro NS-ky byly, jak je zvykem stabilní lešenářské konstrukce, díky Petrovi Hlavovi a jeho týmu, stejně jako tratě a stany. Postupně jsme se scházeli a vítali, mnozí se viděli po velmi dlouhé době. Probíhaly poslední prezentace závodníků, kteří nepřijeli ve čtvrtek. Soutěže začaly tradičním nástupem a pokyny, jak bude vše probíhat. Zazněly také informace, že Mistrovství žáků a soutěž Moravského poháru, plánovaná na následující víkend, jsou zrušeny. My však byli na místě, zaprezentovaní a připravení soutěžit. Nejprve však bylo nutno modely obodovat. Je to nevděčná práce, náročná a výsledky jsou později diskutovány podle toho, jak kdo dopadl. Jinak to ale nebude a bez bodového ohodnocení bychom se dále nedostali.

 

Na soutěžní prodloužený víkend byly naplánovány dvě standardní soutěže, ze kterých bylo zpracováno i výsledné pořadí 27. seriálu MiČR. Pěkné počasí umožnilo plnit časové plány soutěží a byl i prostor na ranní rozehřívací tréninkové jízdy. Počasí vyhovovalo i třídám NSS, kdy se všechny jízdy odjely včas. Více o plachetnicích a jejich soutěži lze přečíst na webu www.minisail.cz.

 


V sobotní večer se předávaly diplomy za jízdy páteční první soutěže. Vše probíhalo venku pod přístřeškem a možná to bylo lepší než tradiční místo za restaurací. Pak hned navazoval Standa se zprávami o navržených termínech našich soutěží pro příští rok a také jak se asi bude v náročné době chovat Naviga s mezinárodními soutěžemi. Rozhodne se však až na listopadovém zasedání. 

 


V neděli dopoledne se dojezdily poslední zbytky kategorií a finálové rozjížďky. Díky rychlému průběhu celého prodlouženého víkendu bylo možno přesunout závěrečné vyhodnocení už na 13. hodinu. A tak už klasicky, vše sbalit, naládovat do aut a sejít se ke slavnostnímu vyhodnocení druhé soutěže a také k vyhodnocení 27. seriálu. No a pak už jen poslední stisky rukou, říci si (snad) ahoj na jaře na první soutěži v Bakově. To nám ta sezóna utekla…
Když dopisuji tento článek, po okně stékají kapky deště. Tak ten termín byl vhodně zvolen i kvůli počasí. To dnešní už spíše láká do modelářské dílny. Začíná tak druhá část modelářského roku a tak pilně pracujte, pište a foťte, ať se na webových stránkách pořád něco děje.
Jirka

Text: Jirka Kreisel
Foto: Ladislav Douša (kompletní galerie na Rajčeti)

 

Výsledky ke stažení

Zpět na výpis


vloženo: 27.09.2020
Jirka